19 lipca 2013

Zmiany w podatku VAT

2014 r. przyniesie kolejne, rewolucyjne zmiany w podatku VAT, które uregulowane zostały ustawą z dnia 07 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. z 2013r. poz.35.
5 listopada 2013

Zmiana ustawy dot. wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

Zostały już niecałe dwa miesiące na zakup materiałów budowlanych, z których możemy odzyskać część zapłaconego podatku VAT zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2005r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
19 listopada 2013

Ustawa antykryzysowa

11 października 2013 Sejm uchwalił tzw. ustawę antykryzysową, czyli ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Senat przyjął ustawę bez poprawek, co oznacza, że czeka ona już jedynie na podpis Prezydenta.
15 maja 2017

Nowa strona www naszej firmy

Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną www naszej firmy, która dostępna jest również na urządzeniach mobilnych. Wierzymy, że ułatwi ona Państwu kontakt z nami i znalezienie poszukiwanych informacji.
11 października 2017

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON?

Osoby prowadzące własne przedsiębiorstwo i zatrudniające pracowników niepełnosprawnych mogą uzyskać dofinansowanie z PFRON. Polega ono mianowicie na pewnych dopłatach do comiesięcznej pensji. Aby otrzymać takie wsparcie trzeba spełnić pewne określone warunki.
20 grudnia 2017

Jak rozliczyć pit 8c?

Dla wielu przedsiębiorców pit 8c wydaje się być czymś skomplikowanym. Otóż przede wszystkim musimy mieć tutaj świadomość, iż dokument ten nie jest zeznaniem podatkowym, lecz specjalnym formularzem, w którym należy wykazać przychody kapitałowe oraz przychody z innych źródeł.
29 grudnia 2017

Co warto wiedzieć o amortyzacji?

Gdy prowadzimy własne przedsiębiorstwo, to musimy poznać niektóre ważne kwestie księgowe, które znacznie ułatwią nam podejmowanie pewnych decyzji. Między innymi warto dowiedzieć się, co to jest amortyzacja. To dość szczególna kategoria finansowa, wciąż będąca dla wielu osób czymś bardzo niejasnym.